ספייסי תאילנדי ליים- Ginger מרק

חם ומרענן, מרק זה משלב הדר ותבלינים ליצור תענוג משכר.

תשואות:

6

רכיבים
1
עוף שלם (3 עד 3 1 פאונד)
1
חתיכת זנגביל טרי
1
בצל
3
גזרים
3
סלרי גבעול
1
עשב לימון
4
kaffir לימון משאיר (טרי או קפוא, ראה טיפים וטכניקות)
1
סראנו או ציפור ציפור
2
לימונים
1
חבורה כוסברה גבעולים (משאיר שמורות, לקשט)
2 כפות.
מלח
עלי כוסברה שמורים (כ 1 כוס)
1/2 c.
בצל אדום קצוץ דק
2
צ ‘ילי קטן
2
לימונים
1 ג.
נבטי שעועית
כיוונים
  1. מניחים עוף בסיר גדול; מכסים במים. מביאים לרתיחה על חום בינוני גבוה; כדי לצמצם את הבשלת. מוסיפים ג ‘ינג’ ר ומבשלים כשעה. מוסיפים את שאר המצרכים למעט מלח; מבשלים 3 שעות נוספות.
  2. הסר מרק מהחום; תן קצת מגניב. מניחים מסננת דקיקה מעל קערה גדולה; לשפוך מרק דרך מסננת וזורקים את כל מוצקים למעט העוף. כאשר עוף הוא מגניב מספיק כדי לטפל, להסיר את העור. באמצעות מזלג, בשר לגרוס (היזהרו עצמות תועה). מתבלים לפי הטעם במלח ומסדרים על מגש עם קישוטים.
  3. מרק לחמם; העונה לטעם עם מלח (זה יכול לקחת יותר מ 2 כפות). כדי לשרת, להנחות את האורחים כדי לשים עוף וקצת של כל לקישוט בתחתית הקערות שלהם; מצקת מרק חם על גבי.

<p>חם ומרענן, מרק זה משלב הדר ותבלינים ליצור תענוג משכר. את העשירים, gingerery המניה עוף הוא מרגיע ומרגש כאחד.</p><p><b>מתכון: ספייסי תאילנדי ליים ג ‘ינג’ מרק </b></p><p>“title =” ספייסי תאילנדי ליים ג ‘ינג’ מרק ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f687535637a_-_food_200802_soup_400x400.jpg?crop=1xw:1.0xh;center,top&resize=480:*”<br/>/></picture></div></div><div class= Ditte Isager

Loading...