עוגת בננה פודינג

למרות שזה יהיה קשה, לנסות להתנגד הוספת טון של פודינג בין השכבות. אחרת, הדברים יהיו די מבולגן. אם זה אומר שיש עוד פודינג, אז שיהיה. אנו יודעים שתמצאו בו שימוש. ��

תשואות:

8
– 10

זמן התכוננות:

0

שעות

20

דקות

זמן כולל:

1

שעה

20

דקות

רכיבים
1
תיבת עוגת וניל לערבב, בתוספת החומרים קרא על הקופסה
1
(3.4 גר ‘) תערובת וניל פודינג
2 ג.
חלב קר
1/2 c.
מגניב שוט
2
בננות, פרוסות
1 1/2 c.
חמאה, מרוככת
5 ג.
אבקת סוכר
2 כפית.
תמצית וניל טהורה
1/4 c.
בתוספת 2 כפות. שמנת מתוקה
1 ג.
מרוסק נילה ופלים
נילה שלמה ופלים, לקישוט
כיוונים
  1. מחממים תנור ל 350 מעלות. קו שני עגולים עם 9 קלפים עם נייר קלף ושמן עם תרסיס בישול הכן תערובת עוגה על פי הוראות החבילה.חלקו את הבלילה בין מחבתות ואופים עד קיסם מוכנס למרכז יוצא נקי, 25 עד 30. תן עוגות מגניב במשך 10 דקות במחבת ואז להפוך על מתלים חוט להתקרר לחלוטין.
  2. פודינג: בקערה גדולה, מערבבים חלב ופודינג ומערבבים עד לעיבוי, כ -5 דקות. מקפלים מגניב שוט.
  3. הכנת חמאה: בקערה גדולה באמצעות מערבל יד, לשלב חמאה, 3 כוסות אבקת סוכר, וניל. מקציפים עד אור רכה. מוסיפים את הסוכר הנותר ואת השמנת הכבדה ומכים עד להרכבה חלקה.
  4. להרכיב עוגה: באמצעות סכין משוננת, לחתוך את החלק העליון מעוגל של כל עוגה לרמה. עוגה אחת למעלה עם שכבה עבה של פודינג ואז העליון עם רוב פרוסות בננה. (שמרו קצת כדי לקשט.) במקום השני עוגה על גבי פרוסט העוגה כולה עם buttercream, שמרה על כוס 1 על הצינור על גבי. לחץ כתוש נילה כתוש סביב הצדדים של העוגה.
  5. העברת הנותרים buttercream לשקית צנרת מצויד עם כוכב גדול קצה מערבולת צינורות גדול סביב החלק העליון של העוגה. לקשט עם פרוסות נילה ועוד פרוסות בננה.

בננה Pudding Cake

ברנדון

קנה עכשיו וילטון 9 “עוגות Pans, $ 11, amazon.com

Loading...