אפרסק-ממזר פאי

עם סידור שמש של אפרסקים, הקינוח הזה הוא קיץ בצלחת עוגה. לעשות טבעת של נייר כדי להגן על הקרום מ browning מהר מדי: לחתוך חתיכה פי שניים בגודל של העוגה, לקפל אותו לחצי, לחתוך מעגל מחוץ למרכז מספיק גדול כדי לחשוף את הדף אבל לכסות את הקצוות.

תשואות:

8

זמן התכוננות:

0

שעות

40

דקות

זמן כולל:

5

שעות

0

דקות

רכיבים
בשביל הקרום
1
דיסק בריטי
קמח לכל מטרה
למילוי
4
אפרסקים בשלים אך בינוניים
2
ביצים גדולות
3/4 ג.
סוכר
1/2
חמאה ללא מלח
3 כפות.
קמח לכל מטרה
1
קמצוץ מלח
כיוונים
  1. הפוך את הקרום: מחממים תנור ל 375 מעלות. מגלגלים את הברך לעובי של 1/8 אינץ ‘על משטח מקומח קלות. להתאים את הבצק לתוך צלחת 9 אינץ ‘עוגה, לקצץ לקצץ כדי 1 אינץ’ הסככה באמצעות המזמרה המטבח. מקפלים את הקצוות מתחת, ולחץ כדי לחתום באמצעות קוצים של מזלג. החלק התחתון של העוגה עם מזלג. להקפיא במשך 15 דקות.
  2. קרום קו עם קלף, משאיר הסככה מכל הצדדים. ממלאים לחלוטין עם שעועית יבשה או אורז. אופים 20 דקות. מוציאים מהתנור; להסיר שעועית ו קלף. אופים קרום עד תחתית זהוב קל, כ 11 דקות נוספות. לתת להתקרר.
  3. בינתיים, להפוך את המילוי: מביאים סיר מים לרתיחה. הכן אמבט מים הקרח. חותכים X קטן לתוך החלק התחתון של כל אפרסק. מרתיחים במשך דקה אחת; העברה לאמבט של מי קרח. בואו להתקרר מעט. לקלף ואפרסקים. חצו 7 מתוך 8 חצאים כדי ליצור טריזים.
  4. מקציפים יחד ביצים, סוכר, חמאה, קמח ומלח. יוצקים למילוי קרום העוגה. מקום אפרסק חצי במרכז, לחתוך בצד למטה, להקיף עם טריזים.
  5. אופים במשך 45 דקות. (קרום אוהל עם טבעת רדיד לאחר 15 דקות.) להעביר את ארון תקשורת; תן מגניב במשך שעה אחת. מקפיאים לפחות שעה אחת לפני ההגשה.

    מצא עוד מתכונים קינוח על Delish!

    מתכונים עוגה גדולה בננה לחם מתכונים קוקי מתכונים

<p>עם סידור שמש של אפרסקים, הקינוח הזה הוא קיץ בצלחת עוגה.</p><p><strong>מתכון: אפרסק- Pustard Pie</strong></p><p>“title =” אפרסק- Custard Pie ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f66446e3104_-_peach-custard-pie-recipe-mslo0814-xl.jpg?crop=1xw:1.0 xh; center, top & resize = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= באדיבות מרתה סטיוארט

Loading...