עוגת קונקורד ענבים

מתכון קינוח טעים זה באדיבות רבקה בייטון.

תשואות:

1

רכיבים
קמח לכל מטרה
פייט בריזי
7 1/2 c.
ענבי קונקורד
1/2 c.
סוכר
4 1/2 כפית.
עמילן תירס
1
ביצה גדולה
כיוונים
  1. על משטח עבודה מקומח קלות, רול 1 חתיכת pateee pate לתוך סיבוב 15 אינץ ‘. עם מברשת יבשה יבשה, לטאטא את הקמח עודף; בכושר בצק לתוך צלחת 9 אינץ ‘עוגה, לחיצה על הקצוות. חתוך לסלילה של 1 אינץ ‘מסביב. הקצה קצה לפי הצורך. מכסים בניילון; ציפורן פגז פאי עד המשרד, כ -30 דקות. חזור על התהליך עבור גלגול בצק. בעזרת 4 אינץ ‘עוגת חותך עלה, לחתוך 4 עלים של בצק. מעבירים לסדין אפייה, מכסים בניילון נצמד ומקררים בן לילה.
  2. הסר את הענבים מענבים על ידי צובטים את הקצוות של כל ענבים, שומרים הן את עיסת ואת עורות בנפרד, להשליך כל נוזל שנצבר.
  3. מקום עיסת בסיר; להביא לרתיחה. מבשלים עד שהזרעים נפרדים מהעיסת והעיסה מתפרקת, בערך 6 דקות. תערובת זנים דרך מסננת לתוך הקערה עם עורות שמורות; להשליך מוצקים. בואו מגניב לטמפרטורת החדר לפני הצבת במקרר במשך 2 שעות.
  4. מחממים תנור ל 450 מעלות. מוציאים תערובת ענבים מהמקרר. מוסיפים סוכר וקורנפלור. יוצקים לתוך פגז פאי מוכן. מקציפים ביצה עם כף אחת מים. מברשת קצה של פגז פגז עם תערובת ביצים, שריון כל שאר התערובת. העברת עוגה לתנור; אופים 10 דקות. הפחיתו את החום ל -350 מעלות, והמשיכו לאפות עד שהמילוי מתפתל כשהוא מזועזע, כ -30 דקות. העברת עוגה על מתלה קירור; תן מגניב בן לילה.
  5. מחממים תנור ל 450 מעלות. מוציאים עלי גפן שמורים מהמקרר והמברשת עם שאר הביצים והמים. אופים עד חום זהוב, 15 עד 20 דקות. העברה אל מתלה קירור; לתת להתקרר.
  6. לפני ההגשה, מניחים עלי גפן על גבי מילוי.

<p>זה מתכון קינוח טעים, באדיבות רבקה Beaton, היא דרך מצוינת להפגין ענבים קונקורד מתוק, בשל. המילוי מכיל רק ענבים, סוכר וקמח תירס קטן.</p><p>ליהנות מענבים בדרך המיושנת? עיין במדריך היין המקיף שלנו.</p><p><b>מתכון: עוגת קונקורד ענבים </b></p><p>“title =” קונקורד ענבים עוגה ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f69cb3a88ae_-_concord-grape-pie-mslo0410-xl.jpg?crop=1xw:1.0xh; center, top & resize = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= באדיבות מרתה סטיוארט

Loading...