עוגיות פסח שוקולד

הסוד להכנת עוגיות שוקולד משובח כי הם chewy ואור נמצא בטכניקה. ביצים לבנים, מוכות עד רכות, מקופלים לתוך הבלילה שוקולד לייצר את המרקם הייחודי. צ ‘יפס שוקולד מתווספים לאחרונה.

תשואות:

14

רכיבים
1/2
חמאה ללא מלח או מרגרינה
3/4 ג.
ארוז סוכר חום בהיר
2
חלמוני ביצה גדולים
1 כפית.
תמצית וניל
8 אונקיות.
שוקולד מריר
1/2 c.
ארוחה מצה
1/4 כפית.
מלח גס
4
חלבונים גדולים
8 אונקיות.
צ ‘יפס שוקולד חצי
כיוונים
  1. לחמם את התנור מראש ל -350 מעלות. מקציפים חמאה או מרגרינה וסוכר במיקסר במהירות בינונית עד רכה. מקציפים חלמון ביצה וניל. מוסיפים את השוקולד, ארוחה המצה והמלח. מקציפים עד תערובת רק מגיע יחד. (זה צריך להיות עבה.)
  2. בקערה נקייה עם מצורף זיעה, לנצח את החלבונים ביצה עד פסגות נוקשה הטופס. לקפל בעדינות לתערובת שוקולד. מוסיפים צ’יפס שוקולד ומערבבים. תן לעמוד 15 דקות.
  3. סקופ 2 אינץ ‘כדורים על גבי גיליון אפייה מרופד בקלף. אופים עד להגדיר, 10 עד 12 דקות. בואו מגניב על הסדין על מתלה חוט במשך 2 דקות. העברת קבצי Cookie כדי מתלה, ולתת מגניב לחלוטין.

<p>הסוד להכנת עוגיות שוקולד משובח כי הם chewy ואור נמצא בטכניקה. ביצים לבנים, מוכות עד רכות, מקופלים לתוך הבלילה שוקולד לייצר את המרקם הייחודי. צ ‘יפס שוקולד מתווספים לאחרונה.</p><p><b>מתכון: עוגיות פסח שוקולד </b></p><p>“title =” עוגיות פסח שוקולד ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f69b484fa47_-_mla103618_0408_cookie_sxl.jpg?crop=1xw:1.0xh;center,top&resize=480:*”<br/>/></picture></div></div><div class= באדיבות מרתה סטיוארט

Loading...