6 דברים שאתה צריך לדעת לפני שאתה אוכל עוד מקל קנדי

1. מוצאם עדיין מסתורין.

מקלות סוכר היו פופולריים במשך יותר משלוש מאות שנים, אך יש האומרים כי יש להם שורשים נוצריים חזקים יותר; וטוען שהצביעה הלבנה מייצגת את טוהר ישוע, את הדם האדום ואת הצורה “J” על שמו. זהו מיתוס בלבד, בעוד סיפור המוצא הנפוץ יותר הוא כי מקלות ממתקים נוצרו ועברו לילדים במהלך הכנסייה כדי לשמור אותם שקטים במהלך חג המולד יותר מהרגיל חג שירות הלידה. הממתקים נתנו עיקול הדומה לקנה של רועים, מה שהופך אותם ליותר מתאימים לסביבה.

תמונה

2. מקלות קנדי ​​היה פעם לבן לחלוטין.

בסוף המאה ה -19, כרטיסי חג המולד ופרסומות תיארו קני סוכריות שהיו לבנים פשוטים. בתחילת המאה הופיעו פסים אדומים, לכאורה משום מקום. רוב מסכימים כי כי הם שימשו הרבה עבור תפאורה כמו אכילה, זה הגיוני מישהו יחשוב להוסיף קורטוב של צבע חגיגי.

תמונה

3. הם עשויים רק עם שלושה מרכיבים.

המתכון הוא פשוט (סוכר, סירופ תירס, טעם) אבל התהליך הוא לא. אמנם זה עשוי להיות מפתה לעשות משלך, אנו מציעים להשאיר את הטיפול של סוכר מותך סירופ תירס לאנשי מקצוע.

4. המקל הגדול ביותר בעולם ממתק היה 51 מטר.

שף אלן רובי שבר את שיא העולם עבור מקל סוכריות הגדול ביותר בשנת 2012 לאחר שהוא מלאכה לגובה 51 מטר בג’נבה.

5. יותר מ -1.66 מיליארד נעשים מדי שנה.

מה עוד, 90 אחוזים מהם נרכשים בין חג ההודיה לחג המולד. הם מספר אחד מוכר ממתקים (מחוץ לשוקולד) ב Christmastime. אולי בגלל שכולם אוהבים את גלן קוקו כל כך.

6. יש כמה טעמים gnarly.

קני קנדי ​​הם הטיפול המובהק של החורף, אבל מנטה היא לא רק את הטעם זמין. כמובן פירותי טעמים תמיד פופולרי אבל אנחנו מדברים על דברים זרים כמו חמוצים, רוטב, בייקון, ווסבי.

תמונה

עקוב אחר אינסטגרם.

Loading...