הנה למה אננס תמיד כואב הלשון שלך

אננס הוא אחד הפירות החריפים ביותר לחטיף. בטח, לימונים כנראה יש להם לנצח בקטגוריות המר ו טארט, אבל אננס הם הסיבה לשונות כואבות שפתיים בכל מקום. ויש סערה פתאומית בתקשורת החברתית סביב הסיבה. (סליחה HIMYM אוהדים, זה אירוע אננס שונה.)

הגירוי נגרם על ידי שילוב של אנזימים אננס הנקרא bromelian, אשר לשבור חלבונים ובעיקר לתקוף את הלשון, הלחיים, השפתיים במגע. אבל ברגע שאתה ללעוס ולבלוע את זה, הן הרוק שלך ואת חומצות הקיבה לעקוף אותם. אז אם הפה שלך כואב אחרי אכילת אננס גולמי, אתה לא לבד – זה קורה כמעט לכולם. החדשות הטובות הן כי הלשון שלך בונה מחדש את החלבונים והחומצות האמיניות, כך שזה לא יהיה כואב במשך זמן רב.

תמונה

GIPHY

אין זה סוד כי פירות וירקות מכילים אנזימים כי לשבור חלבונים, שומנים, פחמימות. זו אחת הסיבות הרבות שהן כל כך נהדרות עבורנו. חלק מהתוצרת, לעומת זאת, מכיל כמויות גדולות יותר של אנזימים, כולל פפאיות, קיווי, ענבים, תאנים, אבוקדו, תאריכים, בננות ומנגו. אני מתכוון, בגלל זה לימון, אננס, ו citruses אחרים משמשים מרינדות ו bondizers בשר: הם מחלקים את קולגן סטייק שלך.

תמונה

תוהה מדוע תופעות אלה לא קורה כאשר אתה מבשל את הפרי או להוסיף אותו קינוחים אננס? מחממים אותו, צולים אותו, צולים אותו, אופים אותו – כל השיטות האלה גורמות לתגובה כימית שמבטלת את האנזימים ואנחנו נשארים עם פירות מתוקים יותר, מתוקים יותר.

אם אתם עדיין לא מצליחים להתגבר על ההרגשה הזעירה, המגרדת הזאת, פשוט הופכים את הפרי לקערה של שייקים, סורבה או יוגורט. בום. הבעיה נפתרה.

עקוב אחר אינסטגרם.

Loading...