ביצה רעה יכול לתת לך סלמונלה?

סקר שנערך לאחרונה Delish Insta גילה רבים y’all הם כבויים יותר מאשר על ידי חלמון נזלת. אם אתה אחד האנשים באמת לתוך דבר כזה, ותוהים למה מישהו לא יהיה, התשובה היא: סלמונלה. רבים מאמינים שצרוך חלמון מטורף – ללא קשר למידת הרצינות שלו – הוא שער לזיהומים, אבל הנה מה שיש לאנשי מקצוע לומר על כך.

צריכת ביצה תחתונה יכולה לגרום לך להרגיש חולה.

בחלק הפנימי של הביצים לעשות לפעמים לשאת סלמונלה. אם הנבט נמצא שם, הוא אינו נעלם בתוך ביצה לא מבושלת או אפילו בהכרח בבושל קל, כך מדווח ה- CDC, ולכן חשוב מאוד לבשל את הביצים כראוי. הסיכוי שלך שיש ביצה עם סלמונלה בו ירידה משמעותית, אם כי, אם אתה קונה מוצרים מפוסטר.

זה לא אומר שאתה הולך לקבל סלמונלה אם אתם אוכלים ביצה מבושלת קלות.

כמה מהדברים הטובים ביותר בעולם זה כרוך בבישול ביצה לטמפ ‘החלמון המושלם, או אפילו לשמירה על הגלם: רוטב סלט, הולנדייז, ביצים אמיתיות, מיאוסים אמיתיים, טרטרים, טירמיסוס! שוב, מומלץ להשתמש רק ביצים מפוסטר במקרים אלה – זה הרבה יותר סביר שאתה לא הולך לקבל שום דבר כזה. עם זאת, אף אחד בבית CDC או כל ארגון בריאותי אחר הוא יעודד אותך לאכול ביצים גלם.

עד כמה חלמונים לזלול, אותו הדבר חל.

CDC שמות 160 ° F כמו הטמפרטורה benchmark עבור מינימום ביצה צריך להיות מבושל ב. אם אתה לפחות שם, אתה כנראה לא מסתכל על העתיד מלא סלמונלה.

אתה יכול למזער את הסיכון של להיות נגוע.

זה פשוט כמו לוודא שאתה קונה ביצים בקירור ושמירה אותם בקירור עצמך – זה גם הוא תרגול ביצה הטובה ביותר. אפילו לעזוב אותם לזמן קצר הוא עידוד כל חיידקים שעשויים להתקיים שם להכפיל. אם זה המקרה, לזרוק את הביצים החוצה מיד. סיבה נוספת לזרוק את הביצים שלך מיד אם הם סדוקים או טמא.

יש דרך אחת לחסל את כל החששות לגבי זה.

כמו ה- FDA מנסח זאת: “לבשל ביצים עד החלמונים הם המשרד ומבשלים מאכלים המכילים ביצים ביסודיות.”


תמונה
קון פולוס

הזמן מראש עכשיו ספרי בישול, indigo.ca

Loading...