זה חם גלידה שוקולד האם לשבור את האינטרנט

קבל את המתכון כאן.

אם אתה מבין דליש, אתה יודע שאנחנו מעריצים ענקיים של גלידה הדרך הקלה ביותר אי פעם: שיטת no-churn. בשנה שעברה פגענו באלפי קוראים מעל הראש עם נוסטלגיה של שנות ה -90 עם הגלידה שלנו ללא Durnaroos גלידה ופנק את קדחת הסתיו שלנו עם דלעת no-churn.

תמונה

צ’לסי לופקין

הפינוק האהוב עלינו בחורף הוא קקאו חם. לכן, כשמנהלת האתר שלנו, שלעתים קרובות מוציאה את סופי השבוע המשתוללים במטבח שלה ומוצאת את רעיון הגאונים הבא, כתבה לי תמונה של מנות קקאו חמות המעורבות בגלידה פשוטה ללא חפיסה עם מיני מרשמלו, נבהלתי – איזה תירוץ מבריק ל לאכול גלידה עד הקיץ מגיע.

אני לא יודע בדיוק מה עושה את זה כל כך מטורף. האם זה טעם הקקאו החם? העובדה שזה משהו חם הפכה למשהו קר? האם זה פשוט כי זה מרגיש כל כך לא בסדר, ובכל זאת לכן ימין?

תמונה

צ’לסי לופקין

שמרנו על המתכון בסופר פשוט, עם ארבעה מרכיבים בלבד: שמנת כבדה, חלב מרוכז ממותק, אבקת קקאו חמה ומיני מרשמלו. חלב מרוכז ממותק עושה את רוב הרמת כבד, הוספת מרקם שמנת טעם מתוק. אבל זה הקקאו החם שהוא הכוכב האמיתי: זה עשיר מאוד, שוקולד-y הטעם הוא שלמות. אה, ואת marshmallows מיני לקחת על מרקם לעיסוי להפליא אחרי שהם יושבים בהקפאה, אז יש את זה, גם.

תמונה

צ’לסי לופקין

בצע Delish ב- Instagram.

Loading...