זה פשוט להחליף לוקח את המילוי שלך לשלב הבא

כשמדובר מלית, אתה מתמודד עם השאלות הבסיסיות ביותר: מן שריטה או stovetop? גדלתי על המתכון של סבתא האיטלקית שלי, שקרא לשיר קלאסי, בתוספת פירורי לחם מסורתיים. המתכון עזר לי להתאהב במילוי, עד היום אני תמיד אדחף את הצלחת הגדולה ביותר של תרנגול הודו אם זה אומר שאני יכול למלא על עוד מלית. שום מנה לא יכולה להשוות את תערובת הבצל, המלוחה, bready.

תמונה

אית’ן קלברזה

לא מפתיע, כאשר מגיע הזמן לתכנן את התפריט עבור Friendsgiving עם החברים שלי בניו יורק, אני בוחר מלית בכל פעם. אבל אני אף פעם לא עושה את אותו המתכון: ניסיתי עם מלית דרומית עם נקניק איטלקי חם ותירס (תן לי את זה עכשיו), מלית לחלות (תמיד המתנה טובה) ומילוי מלית קרואסון. אתה יכול לראות מגמה כאן: החלפת carb הוא חיוני.

תמונה

אית’ן קלברזה

כמו צוות דליש סיעור מוחות כיצד לשנות את המשחק carb אפילו יותר, היו לנו כמה מחשבות מטורפות, כמו שאנחנו עושים: בייגל, צ ‘יפס, נילה ופלים (צוחק!). נחתנו, מחכים לו … כעכים רכים. קבל את הידיים על בייגלה רך באיכות הטובה ביותר שאתה יכול למצוא (בדרך כלל במקפיא), לקרוע אותם לתוך חתיכות בגודל חתיכה, ואז לאפות אותם לפי ההוראות החבילה. תן להם לשבת בחוץ לילה או שניים כדי לקבל נחמד ועבש. מלבד תערובת רכה לערבב- up, זה מתכון מלית הוא די סטנדרטי.

קבל את המתכון.

בצע Delish ב- Instagram.

Loading...