אכילה אספרסו קוקי כוסות ועוד Dishware עשוי מזון

מי צריך כלים מסורתיים כאשר יש גרסאות אכיל כי אתה יכול ללעוס יחד עם חטיפים האהוב עליך, קינוחים, ומשקאות? במקום לעשות את הכלים לאחר הארוחה, פשוט לאכול את הראיות!

על פי צוחק קלמארי, מותג הקפה האיטלקי שנקרא Lavazza יש חדשנות חדשה עבור שותי אספרסו בכל מקום. זה לא מכשיר בישול חדש או קצף חלב. למעשה, המצאה זו היא פשוט כוס אספרסו. מה כל כך מיוחד זה כוס אספרסו מסוים? זה בעצם עוגייה.

עוגייה Cup

Sardi חידושים

מעצב ונצואלה אנריקה לואיס סרדי יצרה כוס עוגיות של Lavazza. עוגיות בצורת גביע נראה בדיוק כמו כוס אספרסו טיפוסית. בעוד כוס cookie לבד עשוי להיות דולף, הוסיף סרדי שכבה של הדובדבן הסוכר סביב לבידוד. שתיינים אספרסו יכולים ללגום את הבוקר שלהם לחלוט ולאחר מכן לאכול את העוגייה לקינוח.

כוסות אספרסו אכיל הם לא הדרך היחידה ליהנות יצירות dishware עשוי מזון. Foodbeast מדווחת כי חברת עיצוב צרפתית, Miit, בא עם גרסה לעיכול של סיר פונדו, ואת זה קל ליצור מחדש בבית. פשוט חלול מבפנים של מאפין, למלא אותו עם שוקולד מומס, ו voilà! יש לך סיר פונדו מאולתר מוכן לטבול תותים.

מאפינד Fondue Pot

מיט

Lifehacker יש גם טריק להכנת מאכלים אכילים בבית. עוגיות בצק עובש על החלק התחתון של פח מאפין ואופים את “עוגיות” עם פח מאפין הפוך. התוצאה היא קערה עשוי עוגיה, מושלם עבור מילוי עם גלידה של גלידה, פודינג, או פירות.

עוגייה Bowls

Imgur

מחפש קצת “מאכלי” מלוחים במקום? בייקון אמין מראה את צדדיות שלה שוב כפי שהוא יכול להיות morphed לתוך קערה פריך או אפילו מקל swizzle לשים קוקטייל. שכבות שכבות של בייקון על תחתית של פח מאפין תיצור את אותה אפקט קערה עוגיות כאשר אפוי בתנור. בספר הבישול שלו לנשוך על ידי ביס, פיטר קאלאהאן מכין קערות בייקון זעירות, אותן הוא מכנה “כוסות בייקון” וממלא אותן בשעועית אפויה עבור מתאבן מקסים. קערות בייקון גדולות יותר ניתן להשיג עם קופסאות מאפין בגודל רגיל.

בייקון Cups

לנשוך על ידי ביס

הכנת כלי אוכל או כלי מחוץ למזון? איזה מהרעיונות האלה אתה רוצה לנסות?

מצא עוד תוכן אוכל נהדר על Delish:

  • חפש את המתכון המושלם מדף הבית שלנו
  • גלה את החדשות האחרונות מזון
  • קבל ספר מתכון לשמור את המאכלים האהובים עליך
  • הרשם לקבלת עלונים חינם שלנו
  • בדוק אותנו בפייסבוק, Pinterest ו- Twitter
    Loading...