שנה טובה! משמעות מאחורי מזון סמלי של ראש השנה

שנה טובה! לשנה טובה!

ראש השנה, ראש השנה, מתחיל הערב עם שקיעת החמה, ולחגוג יהודים ברחבי העולם יושבים הערב לחג שמח עם בני משפחה וחברים להתחיל יומיים של חגיגות ותפילה. בעוד המנות על שולחנות אלה ישתנו בהתאם למכס התרבותי והגיאוגרפי, רבים ממאכלי ראש השנה המסורתיים הם סמליים, המשקפים את הרצון להיות אטום לשנה חדשה ובריאה. למעשה, המלומד הקולינרי, השף והרב גיל מרקס כותב באנציקלופדיה המסורתית שלו של מזון יהודי, “אין בחגים אחרים יותר מזונות סמליים מאשר ראש השנה”.

עוד מ Delish: תפריט ראש השנה – מזונות לראש השנה

אז מה בתפריט? הנה מבט על המשמעות מאחורי כמה סטנדרטים ראש השנה המסורתית:

עגולים challah

Flickr / sidknee23

חלות עגולות: בשאר השנה לחם הלחם הקלוע הוא כיכר מלבנית, אך המסורת בין יהודים אשכנזים ממרכז וממזרח אירופה היא לאכול חלות עגולה, לעתים קרובות עם צימוקים או פירות יבשים, עבור השנה החדשה. הצורה העגולה מייצגת את המחזור המתמשך של השנה, בעוד שפיסות הפרי מסמלות את התקווה לשנה חדשה ומתוקה. כדי להפוך את החיים אפילו מתוק יותר, לאחר שאמר את התפילה המקובלת על חלה, הלחם הוא שבור טבול בדבש, במקום מלח כפי שנעשה במהלך שאר השנה.

תפוחים ודבש: כל כך חיוני הוא הנוהג לטבול תפוחים בדבש בטבלת ראש השנה, שלמשפחות רבות יש סירים דבש מיוחדים בצורת תפוחים שהם רק יוצאים פעם בשנה. לדברי הסופר גיל מרקס, הנוהג לטבול תפוחים בדבש מגיע מהצרפת של המאה ה -12, שם אכלו תפוחים אדומים לראש השנה מסמלים הכל “חדש ומבריק”. היום נמשכת התרגול, מדקלמת את הביטוי “יהי רצון שתחדש אותנו לשנה טובה ומתוקה”. בין כמה יהודים ספרדים, הנוהג הוא לטבול תחילה את התפוחים במיץ לימון ולאחר מכן בסוכר.

עוד מ Delish: 12 דבש מתכונים מועדפים

רימונים: משפחות רבות מציבות זרעי רימונים על שולחן ראש השנה כדי לסמל פוריות, או, בפרשנויות אחרות, התגבר הרצון להיות בעל ערך אחד במהלך השנה כמו שפע של זרעים בתוך הפרי.

צימס: התבשיל העבה והמתוק הזה של שורש הוא מנה עיקרית של שבת בקרב רבים מיהודי אירופה, אבל זה קבוע על שולחן ראש השנה בגלל המתיקות. הסבר נוסף מחבר את המנהג לאחד המרכיבים העיקריים של המנה, הגזר. יידיש על גזר הוא מרן, אשר גם אומר להגדיל, מה שהופך tzimmes עוד תפילה קולינארית סימבולית עבור שנה חדשה ומשגשגת.

כרישה: לאחר טבילת תפוחים בדבש, יהודים פרסיים, שעוקבים אחר הסדר (כלומר סדר) בארוחות ראש השנה שלהם, ואז “קורעים חתיכת כרישה – כלומר לקרוע את האויב בנפרד – ואז לזרוק את הכריש על הכתף שלנו”, ספר בישול הסופרת Reyna Simnegar, הסביר לאחרונה מגזין Tablet.

כבש או כבשים: בקהילות מסוימות זה מסורתי להציג כבש או ראש כבשים על שולחן החג כדי לסמל כי הסועדים צריכים להיות על הראש “ולא הזנב” (נלקח מתוך דברים). הכבש גם מזכיר את הקרבה של אברהם ויצחק של איל. ראש כבש הוא לעתים קרובות אפוי ואוכל כחלק הארוחה; בקהילות אחרות, דגים עם הראש עדיין פועל, מתנהג כסמל דומה.

עוד מ Delish: 8 קל, מתובל כבש מתכונים

עוגת דבש: למתיקות יותר לשנה החדשה, עוגת הדבש (או לקה) היא מצרך ראש השנה האשכנזי. זה בדרך כלל מוכן ללא חלב כל כך אפשר לאכול אותו באותה ארוחה עם בשר ללא הפרה של הגבלות כשרות נגד שילוב של חלב ובשר.

לקריאה נוספת:
אנציקלופדיה של מזון יהודי מאת גיל מרקס
ספר המזון היהודימאת קלאודיה רודן
ספייס ורוח: ספר הבישול היהודי השלםמאת אסתר בלאו, צירל דאיטש, ו צ’רנה אור

Loading...