כיצד לארח חג הפסחא האולימפי: חגיגה יוונית מן השף מייקל פסילקיס

תמונה

שף ומסעדת ניו יורק המצליחה מייקל פסילקיס גדל עם השפעות של מדינות ישנות כראשון ביוונית אמריקאית. “יוונית היתה השפה הראשונה שלי, גדלתי בדיוק כמו החתונה היוונית שלי,“אומר פסילקיס,” זה היה החיים שלי, וכל מה שאנחנו עושים (ועשה) מסתובב סביב הגאווה שהורי החדירו בי “. אמו ואביו, שני טבחים ביתיים רציניים, הכינו את המנות המסורתיות בימים הקדושים ביותר, יוונית אורתודוכסית – על פי תורת הכנסייה, היוונים מתבוננים ב -40 ימי אילת, כלומר 40 ימי צום: אין בשר, אין דגים, אין עוף, אין משחק, אין חלב – אין דבר עם דם (קשה למדינה של אנשים להתקיים על כבש ועז).

כל זה משתנה אחרי מסה חצות משוכללת, אירוע יפה ורוחני שבו הקהילה עוקבת אחר קבר מכוסה פרח בתהלוכה לאור נרות. “אתה הולך הביתה בסביבות 1:30 בבוקר ל ענק ארוחה. ענקי “, אומר פסילקיס,” תמיד היה זה משתה בביתו של סבתא מצד אמה של יאיה, ולמחרת היום כולם הלכו לבית של אמא שלו “. זה היה כאילו שני שפים שונים מכינים ארוחה”, אומר פסילקיס בגאווה.

תמיד בתפריט זה: מרק מיוחד של רוטב לימון וביצה עם כופתאות שמנמנות של בשר כבש מטוגן בנוזל במשך יותר משעתיים. אחרי המרק המיוחד היה הכוכב האמיתי: כבש שלם קלוי. כאשר פסילקיס היה ילד, אביו בנה “מקדש”, כפי שהוא מכנה אותו, בחצר האחורית במיוחד לצלייה של חיות שלמות על רוק. “צלינו 20-30 חיות בשנה!” זוכר את פסילקיס. מוקדם בבוקר, למחרת חג הפסחא, הוא ואביו היו מתכוננים ליום האכילה האולימפי על ידי הנחת הטלה על הרוק. לאחר שהסתובבה במשך שעות על להבה לוהטת, היה בשר המכר מוכן לקבוצה גדולה של בני משפחה וחברים לרדת, דוקר מזלגות לתוך הטלה ואוכל אותה מיד מן הרוק.

הכל על התפריט של חג הפסחא מוגש בסגנון משפחתי, כולל סלט גדול עם רוטב לימון ומוסקה – חצילים מטוגנים קלות וקישואים מרוסקים עם תפוחי אדמה וכבש ומעליהם בשמלים, כולם טבולים עם לחם הפסחא הרכה והמתוקה. (אם אין לך זמן לאפות, מאפיות יווניות ואיטלקיות רבות למכור לחם חג הפסחא במהלך החג.) אבל הפריט החשוב ביותר על השולחן: אדום צבוע ביצים.

שכפול חג שווה בגודלו זה יכול להיות קצת מאתגר בלי מקדש קליה וצוות של בני משפחה כדי לעזור עם כל העבודה המלוכלכת. אין דאגות: השף פסילקיס חולק כמה מתכונים קלאסיים שלו חזקים, שיניים, וקל מספיק כדי להתכונן בבית.

הזמן לעגל את המשפחה והחברים שלך עבור עצמו מאוד גדול שמנת חג הפסחא יוונית!

מתכונים של שף פסילקיס

Meze

ביצים אדומות

פלפלים קלויים

מגש גבינת פטה

פריכות מתוקות

זיתים מעורבים

מנה עיקרית

ארני סטו פורנו

תוספת

מוסקה

קינוח

גלאקטובורקו

שלושה טיפים מן השף פסילקיס על Prepping ליום הגדול

1. לא לקבל המום.

“אנשים מתעצבנים על בישול של קבוצה, אבל הם לא צריכים לעשות כי כל מה שאתה עושה הוא בישול יותר.”

2. להתארגן!

“הטיפ הגדול ביותר שלי עבור כל אחד הוא להתחיל לכתוב רשימה ייצור.זה משהו שאנחנו עדיין עושים כל יום במסעדה.רשום מה לעשות בצורה מסודרת.אם אתה צריך לקלף שום דבר אחד, לקלף מספיק כך יש לך את זה לכל המתכונים האחרים, זה הדברים הקטנים האלה שאתה ממשיך לשים את זה לוקח זמן “. עצתו: לתכנן את בישול הדרך שאתה מתכנן את היום במשרד. “קח את הזמן לחשוב על זה, הניח אותו על נייר, להשקיע יותר זמן לחשוב, וזה יאפשר לך להקדיש פחות זמן בישול”.

3. זכור את הסיבה שאתה שם.

“בסוף היום, זה על האנשים שבאתם אל הבית שלכם: האנשים שאתם אוהבים, אני לא יכול שלא לעשות דברים משוכללים יותר ממה שהם צריכים להיות, אבל אני מנסה להתמקד בהפיכתם של טוב אוכל שמאפשר לי לבלות כמה שיותר זמן עם האנשים שאני מזמין, האוכל הוא רק הרכב שאנחנו משתמשים בו כדי להביא את כולנו ביחד “.

Loading...