דונלד לינק

תמונה

באדיבות השף דונלד לינק

בהשראת הקאג’ון והבישול הדרומי של סבו וסבתו, יליד לואיזיאנה שף דונלד לינק החל את הקריירה המקצועית שלו בבישול בגיל 15. מוכר כאחד השפים המובילים של ניו אורלינס, שף קישור יש פלפל ברחובות ניו אורלינס ‘מחסן המחוז עם כמה מסעדות במשך 10 שנים.

Herbaint הוא לינק של עכשווי לקחת על ביסטרו אמריקאי אמריקאי. ב Cochon קישור מציעה Cajun נכון ובישול הדרומי שמציעות מזון וטכניקות בישול הוא גדל בהכנת ואכילה. קוצ’ון בוצ’ר הוא מחווה לחנויות הקצב והחנויות של העולם הישן, ומגיש תפריט בר, כריכים, יין וקוקטיילים יצירתיים. ו Calcasieu הוא אירוע פרטי המתקן לוקח את שמו מאחת הקהילות באזור Acadiana של דרום מערב לואיזיאנה.

קישור העבודה שלו במסעדת הדגל שלו Herbsaint קיבל אותו בפרס ג’יימס בירד בשנת 2007 עבור השף הטוב ביותר דרום. מגזין גורמה המפורסמת Herbsaint כאחד 50 המסעדות המובילות באמריקה, והשנה זה היה inducted לתוך Nation של מסעדה חדשות היכל התהילה. בשנת 2007, Cochon היה nominated הטוב ביותר עבור מסעדה חדשה באמריקה על ידי ג ‘יימס בירד קרן והיה גם רשום הניו יורק טיימס כמו “אחד העליון 3 מסעדות לספור.”

קרן ג’יימס בירד מכבדת את ספר הבישול הראשון של לינק, נדל Cajun: Rustic הבית בישול מן לואיזיאנה של דונלד קישור עם הפרס העליון שלהם עבור Best American Cookbook. יצא בשנת 2009, נדל Cajun הוא אוסף של מתכונים משפחתיים שיש קישור יש מושחז ו perfected תוך כיבוד האותנטיות של אנשים Cajun.

Loading...