חוליאן אלונזו

שף Julian Alonzo

תחום התמחות: מטבח אמריקאי חדש

ג’וליאן אלונזו התפתל לתוך המטבחים היוקרתיים של מונטראכט במנהטן כשהיה בן שש עשרה: במסגרת תוכנית התמחות מיוחדת בבית הספר התיכון, העניקה לו עבודת המטבח שלו זיכוי לבית הספר. המכון הקולינרי הצרפתי היה התחנה הבאה של אלונזו בדרכו אל השף, וכאשר לא היה בכיתה, הוא היה קשה בעבודה ב La Caravelle, אחת המסעדות הצרפתיות הבכורה של העיר.

לאחר סיום הלימודים, בילה אלונזו ארבע שנים בחו”ל, צבר חוויות חדשות ופגש שפים אחרים. בתקופתו בחו”ל, השף הקפיד לבלות זמן במטבח המפורסם של גיא סבוי של פריז.

לאחר שהושיב את נדודיו, חזר אלונזו הביתה לניו-יורק ונטל משרה כטבח של סו גריל. לפני שעזב לתפקיד שף בכיר בקפה סנטרו, הוא הועלה פעמיים. הכוכב שלו עלה. עבודתו של אלונזו בקפה סנטרו זכתה לשבחים עסקים בניו יורק של קריין והזמנה לבשל בקרן ג’יימס בירד.

כאשר פטינה רסטורנט גרופ, הבעלים של סי גריל וקפה סנטרו, תכננו לפתוח מסעדה חדשה, אלונזו קפץ על ההזדמנות, ועבר למטבחים של בראסרי 8 1/2. השוכן בבניין סיגרם, עיצוב הפנים המעוצב של המסעדה, ואפילו עתידני, זקוק לתפריט נועז. אלונזו עלתה לאתגר ויצרה מנות עכשוויות חדשניות ותוססות שהושפעו מתפריט הבראסרי הצרפתי הקלאסי, אך התאימו למרחב ואווירה מודרניים.

על אף שעותיו הרבות בבראסרי 8 וחצי, מצא אלונזו דרכים נוספות לתרום לחיי הלילה של ניו יורק, והפך למשקיע ויועץ עבור המועדון הצפוי BLVD, שנפתח בשנת 2004.

Loading...