נייט אפלמן

שף Nate Appleman

תחום התמחות: מטבח איטלקי

נאט אפלמן, הבעלים-שותף והשף הבכיר של שתי המסעדות המפורסמות ביותר בסן פרנסיסקו, A16 ו- SPQR, התחיל את דרכו במכון הקולינרי של אמריקה. לאחר מכן רכש אפלמן ניסיון במטבחים בקליבלנד ובסיאטל, אך זו היתה הנסיעה לשישה חודשים לאיטליה, שתתחיל להגדיר אותו כטבח.

הנסיעה הזאת אישרה את מה שאפמן כבר הכיר – הוא אהב את אמנות הטבח וכל הדברים. בעוד בפירנצה, למד אפלמן את תהליך הריפוי המסורתי, ללמוד ליצור סלמי משלו, פרושוטו ועוד. הוא גם זכה להערכה עמוקה על המטבח המקומי ואת החשיבות של מרכיבים איכותיים.

עם שובו לארצות הברית, הוא עבר לסן פרנסיסקו, עובד בקמפטון פלייס. הוא היה טבעי בתחנת הבשר, שם את השיעורים שלו מפירנצה לשימוש טוב. Appleman גם בילה זמן Tra Vigne בעמק נאפה, עובד כמו sous-Chef שף.

כשהחבר והשף כריסטוף הילה הזמינו אותו להצטרף לצוותו למסעדת A16 החדשה, חזר אפלמן לסן פרנסיסקו. בקושי שנתיים לאחר מכן, אפלמן היה שותף במסעדה והועלה ל”טבח “. במהלך הזמן הזה, הוא המשיך ללמוד מאכלים איטלקיים ומסורותיה. לוקח את תשוקה וידע עוד צעד נוסף, אפלמן הפך לאחד המעטים של המדינה מוסמך pizzaiolos, או פיצה.

שנה לאחר מכן, השאיר Hille A16, עוזב אפלמן לקחת את המעטפת של השף המבצעת. הוא נכנס בקלות לנעליו של חברו, ממשיך להרוויח את חוות דעתו של המסעדה. SPQR, מסעדה איטלקית שנייה, נפתחה בשנת 2007, וכמו A16, זכתה עד מהרה לביקורת של שלוש וחצי כוכבים סן פרנסיסקו כרוניקל.

המסע הראשון של אפלמן לאיטליה היה אחד מני רבים: הוא חוזר באופן קבוע לחפש השראה, טכניקות חדשות וטעמים אותנטיים עבור שני המטבחים שלו. מעבר לסקרנות או לתשוקה, יחסיו של אפלמן עם האיכרים האיטלקים הפכו למקצועיים – הוא מייבא חלק ממרכיביו מחקלאים מקומיים שפגש בביקוריו.

אפלמן מוקדש מאוד ידע, אז זה לא מפתיע שהוא היה מועמד על השף עולה של השנה פרס מ ג ‘יימס בירד קרן בשני 2007 ו 2008. ספר הבישול הראשון שלו, A16 מזון + יין, הוא אמור לצאת בקרוב.

Loading...