בישול בית הספר: סוגי אורז

<p>עם מתכונים שנבדקו שלוש פעמים, קל לעקוב אחר הוראות כיצד להתמודד עם החומרים, שיטות בישול מוסבר בבירור, ותמונות צעד אחר צעד כדי להדריך אותך בתהליך הבישול, <i>בית הספר לעיצוב בישול</i> עוזר טבחים בבית בכל רמה להכין מנות טעימות בקלות.</p><p>גלול דרך המצגת כדי לקבל הצצה בלעדי להציץ על כמה התוכן הגדול בספר.</p><p><b>קנה עכשיו את הספר!</b>“title =”<i>בית הספר לעיצוב בישול</i>”</p><p>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f63e0948b81_-_delish-cooking-schoolbookcookbook-cover-del0312-xl.jpg?crop=1xw : 0.5xh, מרכז, עליון & גודל = 480: * ”</p><p>/></p></div></div><div class=כל העולם אוהב אורז. הכל התחיל עם אורז מטוגן אסיאתי. ואז הראו לנו האיטלקים ריזוטו, הספרדים נתנו לנו פאייה, סושי עשה את דרכו מיפן, והמזרח הקרוב הציג אותנו לפילאף. אבל למרות אהבתנו לדגן, לא כל האורז נוצר שווה. לכל אחד יש מעלות ושימושים. קבל לקח על מה סוגים שונים של אורז להיראות וכיצד לבשל איתם מן זה בלעדי בית הספר לעיצוב בישול תוכן.מ: בית הספר לעיצוב בישול © 2012 על ידי Hearst תקשורת, Inc. קנה עכשיו את הספר!

<p>עם מתכונים שנבדקו שלוש פעמים, קל לעקוב אחר הוראות כיצד להתמודד עם החומרים, שיטות בישול מוסבר בבירור, ותמונות צעד אחר צעד כדי להדריך אותך בתהליך הבישול, <i>בית הספר לעיצוב בישול</i> עוזר טבחים בבית בכל רמה להכין מנות טעימות בקלות.</p><p>גלול דרך המצגת כדי לקבל הצצה בלעדי להציץ על כמה התוכן הגדול בספר.</p><p><b>קנה עכשיו את הספר!</b>“title =”<i>בית הספר לעיצוב בישול</i>”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f63e0948b81_-_delish-cooking-schoolbookcookbook-cover-del0312-xl.jpg?crop=1xw : 1.0xh, מרכז, למעלה & גודל = 480: * ”<br/>/></picture><p></span></p></div></div></div><div class=

בית הספר לעיצוב בישול

עם מתכונים שנבדקו שלוש פעמים, קל לעקוב אחר הוראות כיצד להתמודד עם החומרים, שיטות בישול מוסבר בבירור, ותמונות צעד אחר צעד כדי להדריך אותך בתהליך הבישול, בית הספר לעיצוב בישול עוזר טבחים בבית בכל רמה להכין מנות טעימות בקלות.

גלול דרך המצגת כדי לקבל הצצה בלעדי להציץ על כמה התוכן הגדול בספר.

קנה עכשיו את הספר!

ארוך and slender, the grains stay dry, separate and fluffy after cooking, so it is the right choice for most savory uses. Perfect as a plain accompaniment or a bed for sauces. Great in rice salads, Indian and Middle Eastern pilafs, and Mediterranean soups.

לואיז ליסטר
אורז ארוך

ארוך ודק, את הגרגרים להישאר יבש, נפרד, רכה לאחר הבישול, אז זה הבחירה הנכונה עבור רוב שימושים מלוחים. מושלם כמו ליווי רגיל או מיטה עבור רטבים. סלטים גדולים של אורז, פילאפים הודיים ומזרחיים, ומרקים ים תיכוניים.

א fragrant long-grain rice, originally from Pakistan. It should be cooked by the absorption method to retain its warm aroma and taste. The grain is prized for its low-GI rating, which means it helps control blood glucose levels and keeps you satisfied for longer.

לואיז ליסטר
אורז בסמטי

אורז ארוך ריחניים, במקור מפקיסטן. זה צריך להיות מבושל על ידי שיטת הקליטה כדי לשמור על ארומה וטעם חמים. התבואה מוערכת עבור דירוג GI הנמוך שלה, מה שאומר שזה עוזר לשלוט ברמת הסוכר בדם שומר אותך מרוצה במשך זמן רב יותר.

א long-grain Thai rice that is also aromatic but is softer and a little more clingy than basmati once cooked. Jasmine is the perfect accompaniment for Southeast Asian food. It should be cooked by the absorption method to preserve its aroma and taste.

לואיז ליסטר
יסמין רייס

אורז ארוך תירס תאילנדי כי הוא גם ארומטי אבל הוא רך קצת יותר דביק מאשר בסמטי מבושל פעם. יסמין היא הליווי המושלם עבור מזון בדרום מזרח אסיה. זה צריך להיות מבושל על ידי שיטת הקליטה כדי לשמור על ניחוח וטעם.

חום rice retains the high-fiber, nutritious bran coating that's removed from white rice when hulled. It takes longer to cook than white rice and has a chewier texture. Once cooked, the long grains stay separate, while the short grains are soft and stickier.

לואיז ליסטר
אורז חום

אורז חום שומרת על סיבים תזונתיים גבוהה, סיבים תזונתיים, כי הוא הסיר מן האורז הלבן כאשר מחומם. זה לוקח זמן רב יותר לבשל מאשר אורז לבן יש מרקם לעיס. לאחר מבושל, גרגרים ארוכים להישאר בנפרד, בעוד גרגרים קצרים רכים דביק.

לא a member of the rice family at all but the seed of an aquatic grass native to the cold regions of North America. Wild rice has a strong nutty taste and can be expensive, so it is best used combined with brown and white rices in pilafs, stuffings and salads.

לואיז ליסטר
אורז בר

לא חבר של המשפחה אורז בכלל, אבל זרע של דשא ימיים יליד באזורים הקרים של צפון אמריקה. אורז בר יש טעם מטורף חזק יכול להיות יקר, אז זה הכי טוב בשילוב בשילוב עם חום ואורז rices ב pilafs, ממולאים, סלטים.

א packaged blend of white long-grain rice and wild rice. With its dark brown, almost black grains, crunchy, resilient texture and smoky flavor, wild rice contrasts nicely with mild-tasting white rice. Perfect with lentils, fish, in pilafs or added to soups.

לואיז ליסטר
תערובת אורז בר

תערובת ארוזה של אורז לבן ארוך ואורז פראי. עם גרגריו החומים כהים, כמעט שחורים, מרקם פריך, גמיש וטעם מעושן, אורז פראי מתנגש היטב עם אורז לבן מתון. מושלם עם עדשים, דגים, ב pilafs, או הוסיף מרקים.

א medium grain developed in California in the 1950s; the variety is no longer grown, but many brands use

לואיז ליסטר
קאלרוז רייס

גרגר בינוני התפתח בקליפורניה בשנות החמישים; מגוון הוא כבר לא גדל, אבל מותגים רבים להשתמש “calrose” כמו שם גנרי עבור אורז בינוני שלהם. קל יותר לעבוד עם אורז סושי כפי שהוא לא clingy.

ה best-known of the Italian risotto rices, which partly dissolve when cooked to achieve a clinging, creamy texture but, at the same time, remain firm to the bite (al dente), so the rice won't become mushy. Other risotto rices include carnaroli and vialone nano.

לואיז ליסטר
אורז ארבוריו

הידוע ביותר של ריזוטו האיטלקי rices, אשר בחלקו להתמוסס כאשר מבושל כדי להשיג מרקם נצמד, שמנת אבל, באותו זמן, להישאר תקיף לנשוך (אל דנטה), כך האורז לא יהפוך רגיש. שאר risotto rices לכלול carnaroli ו vialone ננו.

כמו כן known as sticky rice, this variety is a stickier version of short-grain rice. Its plump, distinctively flavored grains cling together when cooked, so they can be easily formed into small balls for dipping into savory dishes and soaking up the sauce.

לואיז ליסטר
אורז דביק

ידוע גם בשם אורז דביק, מגוון זה הוא גרסה מדבקת של אורז קצוץ. הדגנים השמנמנים, הטעמים הייחודיים שלה, נצמדים יחד לבשל, ​​כך שניתן ליצור אותם בקלות לכדורים קטנים כדי לטבול לתוך מנות מלוחות ולספוג את הרוטב.

כמו כן known as purple rice, black rice is unmilled, leaving the dark husk in place, which colors the grain when cooked. It has a nutty taste and crunchy texture. There are hundreds of varieties across Asia, from Chinese black rice to Thai black sticky rice.

לואיז ליסטר
אורז שחור

ידוע גם בשם אורז סגול, אורז שחור הוא unemilled, משאיר את הקליפה כהה במקום, אשר צבע את הדגן כאשר מבושל. יש לו טעם מטורף ומרקם פריך. ישנם מאות זנים ברחבי אסיה, החל אורז שחור סינית כדי אורז דביק שחור תאילנדי.

א Japanese variety that's often sold as medium-grain rice, but is actually a slightly longer short-grain rice. Like Koshihikari, Nishiki cooks to the tender and lightly clinging texture that is right for sushi. This light, fresh-tasting grain is also grown in California.

לואיז ליסטר
נישיקי רייס

מגוון יפני זה נמכר לעתים קרובות כמו אורז בינוני, אבל הוא למעשה קצת יותר קצר אורז אורז. כמו Koshihikari, Nishiki מבשלת למכרז קליל קליל מרקם כי הוא מתאים לסושי. זה קל, טעימות תבואה טרי הוא גדל גם בקליפורניה.

א premium Japanese short-grain rice, distinguished by its aroma, sweet flavor and sticky texture. Its small, round grains cook to a softness with just enough cling to be eaten with chopsticks. Perfect for sushi and rice deserts. Also sold as

לואיז ליסטר
קושיקארי רייס

אורז יפני קצוץ משובח, מכובד על ידי ניחוחו, טעם מתוק ומרקם דביק. הדגנים הקטנים והעגולים שלה מבשלים לרכות עם מספיק נצמדות לאכילה עם מקלות אכילה. מושלם עבור סושי וקינוחי אורז. נמכר גם “אורז סושי”.

<p>בישול הוא לא הדרך היחידה להרשים את המשפחה והחברים. <i>עוגת כוסות על ידי צבע</i> יראה לכם איך לקשט בצורה מקצועית קפאקייקס ביותר מ -100 סגנונות.</p><p><b>קנה עכשיו את הספר!</b>“title =”<i>עוגת כוסות על ידי צבע</i>”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f63e0ba2b50_-_delish-cupcake-by-color-cover-del0312-de-75574223.jpg?resize 49 480: * ”<br/>/></picture><p></span></p></div></div></div><div class=

עוגת כוסות על ידי צבע

בישול הוא לא הדרך היחידה להרשים את המשפחה והחברים. עוגת כוסות על ידי צבע יראה לכם איך לקשט בצורה מקצועית קפאקייקס ביותר מ -100 סגנונות.

קנה עכשיו את הספר!

Loading...